Авто-мото

МОЛЧЕШЕ МНОГУ ГОДИНИ, КОРИНА ШУМАХЕР СЕ ЈАВИ ВО ЈАВНОСТА

Планетата долго ги чекаше зборовите на Корина, „Тој е роден да се бори"! (ВИДЕО)

TEПАЧКА ВО ГАРАЖАТА: Ферстапен сакаше и да го „...

Возачот на Ред Бул Макс Ферстапен физички го нападна возачот на Форс Индија,...

Хамилтон победи и на Бразилското ГП, а Мерцедес...

Петтата позиција на Ботас на трката во Бразил практично значи дека на една трка...

Хамилтон пред Фетел во Бразил

Возачот на Мерцедес Луис Хамилтон ја освои пол-позицијата пред претпоследната...

Лебеди и кенгури „гости“ на моторџиите (Фото)

Мото ГП шампионатот викендов продолжува во Австралија, а таму на првиот ден имаше неочекувани гости

ПО ТРИ МЕСЕЦИ: Ники Лауда доби отпуст од болницата, може на домашно лекување

Поранешниот трикратен шампион во Формула 1 и австриски бизнисмен ја напушти болницата во Вина, после скоро три месеци од трансплантацијата на белите дробови.

Бузалковски со победа се враќа од Бугарија (ВИДЕО)

Христијан Бузалковски се враќа со победа од последната трка за сезона 2018 која се возеше изминатиот викенд на патеката во Плевен, Бугарија.

Раиконен го „сецна" Луис: Уште не си шампион? (ВИДЕО)

Требаше да биде формалност за прогласување на Луис Хамилтон во нов-стар светски шампион. Но трката за Големата награда на САД во Остин се претвори во едно вистинско изненадување.

Раиконен триумфално во Остин, Хамилтон трет

Хамилтон останува лидер, но ќе мора да чека на промоцијата на нов шампион на една од последните три трки во шампионатот.

Марк Маркез славеше во Јапонија за седма титула

Возачот на Репсол Хонда, Марк Маркез ја одбрани титулата во Мото ГП шампионатот со триумфот на трката за големата награда на Јапонија.

Андреа Довициозо на пол-позиција во Јапонија

Андреа Довициозо ќе стартува од пол-позицијата на трката за големата награда на Јапонија.

Автомобилот леташе низ воздухот, Аргентинецот доживеа катастрофа (ВИДЕО)

Давид Налбандијан пред пет години ја заврши тениската кариера за да му се посвети на своето големо хоби, потоа и пасија – релито. Меѓутоа на тоа „поле" не е ниту приближно успешен како на она тениското, напротив...

ТЦР ЕВРОПА: Иџе не им најде крај на проблемите, нема да вози во Барселона!

Македонскиот автомобилист нема да го вози „финалето" од ТЦР Европа кое ќе се одржи наредниот викенд во Барселона.

Христиан Станковиќ по шести пат е шампион на Македонија (ФОТО)

Оваа недела се одржа третата и последна трка од Македонскиот Мотокрос Шампионат, на популарната патека Орман во близина на Скопје.

Pages