ТЕШКА НЕСРЕЌА НА ПОРАНЕШНИОТ ТЕНИСЕР

Автомобилот леташе низ воздухот, Аргентинецот доживеа катастрофа (ВИДЕО)

Давид Налбандијан пред пет години ја заврши тениската кариера за да му се посвети на своето големо хоби, потоа и пасија – релито. Меѓутоа на тоа „поле" не е ниту приближно успешен како на она тениското, напротив...

објавено: 17 октомври 2018 - 14:00

Давид Налбандијан пред пет години ја заврши тениската кариера за да му се посвети на своето големо хоби, потоа и пасија – релито.

Меѓутоа на тоа „поле" не е ниту приближно успешен како на она тениското, напротив...
беше едне од најдобрите тенисери во светот, при самиот врв на АТВ листата. Освои 11.титули, беше трет тенисер во светски рамки, но никогаш до крај не го искористи неверојатниот талент затоа што другите работи често му беа поважни од тенисот.
Никогаш не криеше дека автомобилите му се голема слабост, па веднаш по прекинот на тениската кариера почна да се трка во оние рели-натпреварувања.
Но ниту одблиску не е добар ако што тоа беше во тенисот. Неодамна доживеа сериозна повреда на трката во Ентре Риос.
Во полна брзина загуби контрола над своето возило, и жестоко се „удри“. И тоа неколку пати при превртувањето на неговиот автомобил.
За среќа, 36.годишниот Аргентинец помина без посериозни повреди.

Најново во Авто-мото