ШОКАНТНА ОДЛУКА

Педроса се повлекува од мото ГП шампионатот!?

Возачот на Репсол Хонда објави повлекување од мото спортот на крајот на оваа натпреварувачка сезона.

објавено: 12 јули 2018 - 21:20

Дани Педроса става крај на својата богата кариера во мото спортот. Еден од најдобрите мотоциклисти на светот во овој момент ја соопштил оваа навистина изненадувачка одлука непосредно пред почетокот на нацииите за големата награда на Германија.

Кои се причините поради тоа, засега останува неоткриено.
Но јасно е дека мото циркусот, со и без Педроса дефнитивно нема да биде ист.

Најново во Авто-мото