Авто-мото

Распоред на трки: Ф1 сезоната 2019 ќе започне во...

Сезоната ќе започне со Големата награда на Австралија во „Алберт Парк", а...

Раиконен во болидот на Заубер, за прв пат по 2001...

Кими Раиконен повторно се најде во кок-питот на Заубер по цели 17 години.

СИНОТ НА ЛЕГЕНДАРНИОТ ШУМАХЕР: „Тато ми е идол,...

За прв пат Мик Шумахер отворено зборува за својот славен татко...

ЗБОГУМ ОД АЛОНСО: Којзнае, можеби ќе се вратам, како турист!

Со трката во Абу Даби, двократниот светски првак, Фернандо Алонсо ја заврши кариерата во Формула 1.

Хамилтон: Алонсо е легенда, ми беше привилегија да се борам со Фетел! (ВИДЕО)

Возачот на Мерцедес рече после денешната победа во трката во Формула 1 за Големата награда на Абу Даби дека му беше чест што оваа година се бореше за титулата со Себастијан Фетел од Ферари и му се заблагодари на тимот на одличната сезона, во која беа освоени титули во конкуренцијата кај возачите и конструкторите.

ПОТВРДИ ЗОШТО Е ШАМПИОН: Хамилтон доминираше и во Абу Даби! (ФОТО)

Освојувачот на светската титула во Формула 1 шампионатот за оваа година триумфираше и на последната трка сезонава.

Пол позиција за Хамилтон во Абу Даби (ФОТО)

Старо-новиот шампион, возачот на Мерцедес ќе стартува од пол позицијата на трката во Абу Даби на крајот од сезоната во Формула 1 шампионатот.

КУБИЦА СЕ ВРАЌА: Постигна договор со Вилијамс

Полскиот автомобилист Роберт Кубица наредната сезона ќе вози повторно во Формула 1, и тоа за тимот на Вилијамс. Потврдата се очекува за некој ден, за време на Големата награда на Абу Даби, последната трка во оваа сезона.

Откажале сопирачките при брзина од 276 километри на час, операцијата траела седум часови (ВИДЕО)

Седумнаесетгодишната Софија Флорш, возач на Форумал 3, имаше успешна операција по страотната несреќа која ја доживеа на патеката во Макау.

Најлудиот мотоциклист најави враќање на патеките, па го фати полиција!

На лудостите на Романо им нема крај. Многумина се уште се убедени дека неговото присуство во Мото2 серијата е закана за противниците.

СЕ ЈАВИ ДЕВОЈКАТА КОЈА ПРЕЖИВЕА ХОРОР НА ПАТЕКАТА: Добро сум, ве барам наскоро, после операцијата! (ВИДЕО)

Софија Флурш, има само 17 години и е новата германска автомобилистичка сензација. Преживеа нешто што не се памети на трките на Формула.

Со болидот летна преку ограда и влезе во новинарската ложа (видео)

Германката Софија Флерш доживе страшна несреќа на трката во Формула 3 во Макао. Тинејџерката (17) излетала од патеката со полна брзина од 200 км/ч, ја прелетала заштитната ограда ја искинала заштитната мрежа и влетала во новинарската ложа, каде за среќа немало повредени. Германката моментално е во болница и е во свесна состојба, а биле повредени и двајца фоторепортери и еден член на организацискиот тим. По прекинот, трката продолжила...

Планетата долго ги чекаше зборовите на Корина, „Тој е роден да се бори"! (ВИДЕО)

Михаел Шумахер пред пет години доживеа стравична несреќа на скијање и од тогаш за неговата здравствена состојба не се знае скоро ништо.Семејството ги крие деталите, и не дава изјави за јавноста. Меѓутоа, после неколку...

Pages