| контакт | маркетинг
МЕЃУНАРОДЕН ФУДБАЛ

06.10.2017

20.000 Срби „грмат“ на „Ернст Хапел“

Домашните се исплашија од гостинските навивачи

Шајкачи, тробојки и српските песни го красат стадионот „Ернст Хапел“ во Виена. Србија се бори со домашната селекција на Австрија, а на трибините има околу 20.000 српски навивачи. Стадионот во Виена се „тресеше“ за време на интонирањето на српската химна, а „експлодира“ кога Лука Миливојевиќ даде гол за водство.
На „Орлите“ им треба победа за да го осигураат првото место во групата и пласманот на СП, а Австрија игра за престиж.


Познато е дека во Австрија живеат и работат многу Срби, па не е ни чудно што трибините се исполнети со српски знамиња. На полувреме резултатот е 1:1. Изедначи Бургшталер.
Остануваат уште вторите 45 минути.Датум: 06.10.2017, 21:50
Статијата е прочитана 3839 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
24.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense