| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

04.02.2018

Попзлатанов му донесе победа на Вардар

Вардар со триумф над Дукла се „одјави“ од пријателските натпревари во Турција

Вардар се одјави со триумф од подготовките во Анталија. Денеска на последната контрола, шампионот го совлада тимот на Дукла со 1:0. Голот вреден победа го донесе голот на Попзлатанов во 50. минута по одлично
проигрување на Фелипе.

Натпреварот изобилуваше со неколку шанси, а на почетокот Дукла ја погоди и стативата. Мечот ќе остане во сенка на повредата на Владица Брдаровски кој што мораше да го напушти теренот во 44. минута. Исто така во вториот дел се повреди и новото име Харуна кој штотуку влезе во игра мораше да излезе.

Утре Вардарци се враќаат во Скопје.
Датум: 04.02.2018, 16:57
Статијата е прочитана 1413 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense