| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

08.03.2018

Втор пораз од Полска

И во вториот натпревар на нашите млади фудбалери до 15. години сме поразени. Овојпат со минимални 1:2.

Нашата репрезентација до 15. години го заврши двомечот пријателски средби со Полска на домашен терен со два порази. На првиот меч одигран пред неколку дена загубивме со високи 0:4, а денеска минимално со 1:2. Овојпат нашите млади фудбалери се покажаа во далеку подобро светло но сепак загубија уште еднаш од послиниот противник.


 Датум: 08.03.2018, 16:38
Статијата е прочитана 626 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense