| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

17.07.2017

Елмас и Фенер, трансфер вреден 5.000.000 евра

Елиф Елмас ги урна рекордите на Балканот. Фенербахче даде азно неброено за да го земе фудбалскиот дијамант и во тоа успеа


Фенербахче мораше да даде цели 5.000.000 евра за да го добие нашиот фудбалски бисер. И го доби, и тоа, мора да се каже, по тешки и долги преговори, кои траеја околу цела недела. Инаку, како што велат нашите информации, Елиф ќе зема околу 700.000 евра од сезона, плус вилата во Истанбул и, се разбира, некои други додатоци, и сето тоа изнесува вкупно 5 милиони за пет години. Тоа е рекорден трансфер за играч од 17 години.


Перо му посака добредојде
Откако успешно ја заврши мисијата и помогна да се реализира трансферот, Перо Антиќ, преку својот Твитер, му посака добредојде на Елиф во семејството на Фенербахче.Датум: 17.07.2017, 21:51
Статијата е прочитана 26983 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense