| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

10.11.2017


„Надежите“ коваат план за Австрија


Македонската репрезентација до 21. година напорно тренира и се подготвува за претстојниот меч против Австрија кој е можеби клучен во овие квалификации.


Како ретко кој, мечот кој следува за нашата млада репрезентација, оној проптив Австрија во вторник има судбоносно значење. Доколку победиме ќе се врати атмосферата во нашиот табор, која реално е нарушена по поразите од Србија, а особено од Гибралтар, а доколку загубиме ситуацијата уште повеќе ќе се влоши. Сепак, ние сме сигурни дека Милевски и неговите избраници ќе се исправат пред предизвикот и ќе одиграат максимално на овој меч. Денеска тие тренираа во полн капацитет, тука беше и рековалесцентот Тотре и „коваа“ план како да се дојде до трите бода.


 Датум: 10.11.2017, 16:15
Статијата е прочитана 246 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense