| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

03.01.2017

Симоновски бира помеѓу Левски, Актобе и Магдебург

Откако го напушти Лахти со кого имаше фантастична сезона, „бомбардерот“ Марко Симоновски има три одлични понуди

Марко Симоновски (26), е пред трансфер. Имено откако го напушти финскиот Лахти, со кого имаше супер сезона и беше еден од најдобрите стрелци во првенството, до него пристигнале три одлични понуди. И тоа од Левски Софија (Бугарија), Актобе (Казахстан) и Магдебург (Германија). Станува збор за квалитетни понуди, па затоа Симоновски е во трилема. Инаку до пред некој ден неговото име се врзуваше со можен трансфер во Хонка (Финска), но Симоновски сака да стрела во поквалитетни првенства.

 Датум: 03.01.2018, 17:06
Статијата е прочитана 1100 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense