| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.06.2017

Шишковски на голот, Николов сепак „стисна заби“

Третиот натпревар на европското првенство во Полска ќе го одиграме со неколку измени отколку претходните два

Против Португалија за околу еден час ќе настапат Шишковски на голот, Попзлатанов, Зајков, Барди, Николов, Радески, Бабунски, Бејтулаи, Ангелов, Мурати и Ѓоргев. Новитети покрај голманот е и Јован Попзлатанов. Бејтулаи на позицијата стопер се враќа откако против Шпанија стартуваше, а против Србија остана на клупата. Ѓоргев конечно стартер, а го нема Дарко Велковски кој е повреден.Датум: 23.06.2017, 19:32
Статијата е прочитана 1871 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense