| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.03.2018

Хасани: Шкендија сака двојна круна


*„Никогаш не сме биле поподготвени, апелирам до нашите навивачи да дојдат во што поголем број и да не бодрат на утрешниот реванш меч од 1/4 финалето во Купот, апелирам и да се воздржат од било какви провокации“ вели капитенот на Шкендија Ферхан Хасани

 

Во таборот на Шкендија со нетрпение се очекува утрешниот реванш меч од 1/4 финалето во Купот на Македонија, меч кој се игра од 14 часот. Да потсетиме дека на првата средба резултатот беше 1:1.
Капитенот на тетовци Ферхан Буба Хасани за клупскиот сајт истакна...
„Шкендија е максимално подготвена за овој натпревар, ми се чини дека никогаш не сме биле поподготвени. Познат е резултатот од првиот меч, не се залажуваме со се она што се случува во таборот на нашиот ривал и ние се подготвуваме како да ќе играме со првиот тим на Вардар, ќе видиме утре дали ќе биде така. Инаку апелирам до нашите фанови, до нашите навивачи утре да дојдат во што поголем број и да не бодрат. Секако дека апелирам и на тоа да се воздржат од провокации и да не потпаѓаат на нив, ако ги има. Познато е дека ние сакаме на терен да покажеме дека сме подобри, сакаме да докажеме дека оваа сезона е наша. Не криеме дека одиме на двојната круна“ рече покрај другото најдобриот фудбалер на веројатно новиот шампион на Македонија.

 Датум: 06.03.2018, 17:24
Статијата е прочитана 927 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense