| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

07.08.2017

Џенова не го пушти Пандев

“Навистина жалам што и покрај најавеното мое доаѓање во Скопје јас не можам да присуствувам на овој мега настан. Сепак мора да се почитуваат клупските обврски“ ни изјави Пандев

Суперкупот ќе мине без својот амбасадор. Горан Пандев сепак не може да дојде во Скопје и да присуствува на овој мега настан. Причината се клупските обврски во Џенова...
„Навистина жалам што и покрај најавеното мое доаѓање во Скопје јас не можам да присуствувам на овој мега настан. Сепак мора да се поитуваат клупските обврски. Во среда имаме важен пријателски меч а во сабота дуел во Купот“ ни изјави Пандев.

 

 Датум: 07.08.2017, 17:34
Статијата е прочитана 1070 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense