| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

02.09.2017

Ќе се браниме со Муслиу, ќе „летаме“ со Алиоски и Ристовски

Познати се првите 11 кои што вечерва ќе истрчаат на стадионот „Сами Офер“ во Хаифа

Македонија со Висар Муслиу во одбраната како дебитант, заедно со Дарко Велковски и со Кире Ристевски, ќе се брани во Хаифа на вечерашниот дуел со Израел. Тука ќе им помагаат и бековите Стефан Ристовски и Езџјан Алиоски кои ќе имаат и многу офанзивни играчи.

Средината на теренот на нашата селекција ќе биде составена од „триото“ Спировски - Барди - Николов. Во нападот ќе бидат стандарните Несторовски и Пандев.

Нашата селекција вечерва во 20:45 часот го игра квалификацискиот дуел против Израел во обидот да се дојде до нови бодови во групата.


 Датум: 02.09.2017, 18:56
Статијата е прочитана 3287 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense