| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.01.2016

Пелистер и Новаци одиграа „нула“

Тимот на Пелистер во втората контрола зимава одигра 0:0 со тимот на Новаци

По триумфот над Шкендија на првиот тест меч овојпат битолчани не успеаа да постигнат гол. Ова воедно беше последен меч на Пелистер во Охрид, по што екипата се враќа во Битола. За „зелените“ на овој меч дебитираше новото засилување Фернандо силва Дос Сантос кој се најде во стартните единаесет. Тренерот Шенсои повторно испоба варијанти во составот, и секако дека извлече доста позитивни нешта од овој меч.Датум: 23.01.2017, 16:05
Статијата е прочитана 2395 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.10.2017
21.10.2017
21.10.2017
21.10.2017
21.10.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense