| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

09.06.2017

Пелистер не знае за доста, го потпиша и Матеј Цветановски

По Пеев и Јовановски, од вечерва нов фудбалер на битолчани е и младиот „лав“ од Ѓорче, Матеј Цветановски

Каков ден за Пелистер. Раководството на битолчани успеја да се засилат со три квалитетини имиња. По Оливер Пеев и Марко Јовановски, од вечерва нов играч на Пелистер е и Матеј Цветановски, еден од најдобрите наши млади напаѓачи. Битолчани го „ловеа“ сега веќе екс фудбалерот на Македонија ЃП уште минатиот август кога тој има даде два гола.Датум: 09.06.2017, 22:00
Статијата е прочитана 7937 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense