| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.09.2017


Белгија со 3:0 ги победи нашите девојки


*Во првиот меч од кваликациската група за пласман на ЕП за селекции до 17 години за женски фудбал, пораз на Македонија од Белгија

Македонската женска репрезентација У-17, попладнево во Жарково (Србија) забележа пораз од 0:3 против соодветната селекција на Белгија. Тоа беше првиот меч за нашите девојки во квалификациската група за пласман на ЕП. Следуваат средбите со Србија и Белорусија.Датум: 23.09.2017, 18:45
Статијата е прочитана 436 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense