| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

17.10.2017

Шкендија само со „реми“ против Нитра

Младинскиот состав на Шкендија не успеа да ги совлада словаците на домашен тере, одигра само 1:1 и испадна уште во прелиминарната фаза од младинската лига на Шампиони.

Македонскиот првак во младински категории, тимот на Шкендија предмалку одигра 1:1 против словачкиот претставник Нитра, и не успеа да мине во следната фаза од младинската лига на Шампиони. Првиот меч заврши 1:0 за словаците и тој резултат е доволен Нитра да мине во следната фаза. Шкендија рано прими гол на овој меч уште во десеттата минута со голот на Чобот. Домашните се вратија резултатски со голот на Расими, но тоа беше се од головите на овој меч.Датум: 17.10.2017, 16:31
Статијата е прочитана 896 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense