| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.10.2017

Рекордна Шкендија

*Тетовци првиот круг во сезоната 2017/2018 го завршија со осум победи, едно реми, без ниту еден пораз, 25 бодови и гол разлика 28:8. Ова е најдобриот биланс на некоја наша екипа во Првата лига откако е овој формат на натпреварување

Шкендија го сруши рекордот на Вардар од сезоната 2015/2016 и сега е најдобриот тим по првиот круг откако се игра во овој формат. Тетовци овој прв круг од тековниот шампионат го завршија со 8 победи, едно реми, ниту еден пораз, 25 бода и гол разлика 28:8. Импресивни бројки зад тимот на стратегот Ќатип Османи.Тим кој едноставно гази се пред се себе. Вчера ја освои и Битола, триумфираше во дербито со Пелистер со 3:1. Се чини ова е сезоната која Шкендија ќе ја однесе до втората титула во својата историја.Датум: 01.10.2017, 11:23
Статијата е прочитана 1940 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense