| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.08.2017

Ејупи го „тресна“ Интер Запрешиќ

Македонскиот интернационалец беше стрелец на вториот од трите гола во триумфот на Осиек вечерва

Осиек успеа да го совлада тимот на Интер Запрешиќ со 3:0. Музафер Ејупи беше стрелец на вториот гол за победничкиот тим. Откако прими една топка по левата страна, успеа да претрча 40-50 метри и да стигне до добра позиција, од која стрелаше во противничката мрежа.

Ова беше втор гол за Ејупи во овогодинешниот хрватски шампионат.Датум: 20.08.2017, 22:56
Статијата е прочитана 860 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense