| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

13.01.2018

ФИЛИП ПЕТКОВСКИ ЌЕ „СТРЕЛА“ ЗА СКОПЈЕ

Досегашниот играч на Ренова, Филип Петковски на пролет ќе игра на Автокоманда

Нападот на Скопје во пролетната полусезона ќе биде предводен од Филип Петковски. Искусниот напаѓач веќе е дел од тренинзите на тимот од Автокоманда и ќе го засили последнпласираниот тим на табелата. Петковски во изминатата полусезона беше дел од екипата на Ренова, но си замина од Тетово. Со него тимот ќе добие секако пред се на ефикасност и тој во принцип е играч и кој му одговара на фудбалот кој го играат избраниците на Љупчо Марковски. Прекинот, играњето со глава секако дека е најсилната страна на високиот Петковски и тука ќе се бара неговиот придонес во играта на тимот.Датум: 13.01.2018, 14:54
Статијата е прочитана 906 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense