| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

19.07.2017

Емини стрелец, но Кукс испадна од ЛШ

Изаир Емини донесе водство на Кукс од 1:0 над Шериф. Албанскиот првак имаше и 2:0, и утнат пенал, а Молдавците благодарение на голот на гости одат понатаму

Изаир Емини постигна гол за неговиот Кукс против Шериф Тираспол во квалификациите од Лигата на шампионите. Меѓутоа неговиот тим не патува понатаму, благодарение на голот на гости кои Молдавците го постигнаа.

Кукс имаше водство од 2:0 кое го носеше во следната фаза. Шериф успеа да постигне гол. Албанскиот првак може да жали поради тоа што не реализираше удар од белата точка, во спротивно ќе продолжеше во следната фаза.

Инаку Копенхаген и дефинитивно е противник на Вардар во третото коло од Лигата на шампионите. Данскиот првак иако загуби со 1:2, сепак, оди понатаму благодарение на победата од 1:3 на теренот во Словачка.Датум: 19.07.2017, 21:35
Статијата е прочитана 2491 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense