| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

13.12.2017

Кировски се враќа во Ираклис

Искусниот голгетер пред кам - бек во Грција

Христијан Кировски ќе има нов клуб во својата кариера. Според најновите најави, тој се враќа во Грција, во дресот на Ираклис, кој се натпреварува во Третата лига на Грција. Кировски настапуваше во овој дрес во 2013 година, кога на 25 меча постигна 12 гола во тогашната втора лига на нашиот јужен сосед.  Инаку Кировски до пред некоја недела го носеше дресот на Чијангмаи во Тајланд, каде што на 23 меча даде 11 гола.Датум: 13.12.2017, 18:28
Статијата е прочитана 1243 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense