| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.09.2017


Треневски: Ги уништивме во сите сегменти


Анализа на Виктор Треневски за мечот меѓу Македонија и Албанија

„За разлика од Израел ова беше класична наша доминација. Покажавме добра игра, имавме постојана контрола на топката. Ова е доказ дека имаме сериозна репрезентација која го уништи противникот во сите сегменти од фудбалската игра. Ни дадоа гол од прв удар, но на време се време се вративме. Жал ми е што, ете, Нестор кој имаше толку голема желба да даде гол ги утна двата зицери. Тоа ќе беше круна на добрата игра, добрата атмосфера во Струмица. Заслуживме победа, но во фудбалот секогаш не победува подобриот. Оваа Албанија со Панучи е далеку од онаа Албанија која настапи на ЕП. Од тактичка гледна точка Алиоски е жртва на формацијата 3-5-2 и бевме поопасно кога тој се префрли на десната страна и кога Трајковски влезе во игра. Штета!“Датум: 06.09.2017, 10:45
Статијата е прочитана 3578 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense