| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

16.02.2017

РЕАКЦИЈА ОД ФК ШКЕНДИЈА: Да не се злоупотребува името на Шкендија

Во врска со изјавата на Јонуз дека ФФМ ветувал титула на Шкендија, со реакција излезе клубот од Тетово

„Ние како клуб повеќе од три години инвестираме силни средства со цел еден ден да станеме шампиони. И ако бидеме тогаш тоа ќе биде со наш труд и со наша заслуга. Ова нека се сфати како своевидна реакција на тоа што денеска низ медиумите беше пренесена изјава во која се споменува и нашиот клуб. Сакаме само да не се злоупотребува името на Шкендија“ се вели во дел од реакцијата на раководството на „црвено - црните“.Датум: 16.02.2017, 23:30
Статијата е прочитана 3442 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense