| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.08.2017

Ердоган не трпи порази

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган не го догледа финишот на мечот меѓу Фенербахче и Вардар, заминувајќи си во 80-тата минута кога беше јасно дека Вардар оди понатаму

Големиот навивач на Фенербахче, Ердоган не остана да го види триумфот на Вардар од 2:1 со кој македонскиот шампион со вкупни 4:1 го елиминираше неговиот омилен тим.Датум: 24.08.2017, 22:29
Статијата е прочитана 8112 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense