| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

29.08.2017

Којашевиќ „раскина“ со Вардар

Црногорецот после една и пол година си оди од таборот на „црвено-црните“

Дамир Којашевиќ нема да биде дел од Вардар во настапите на тимот во натпреварите од Лигата на Европа. Фудбалерот и Вардар се договорија за обостран раскин на договорот, и тој ќе биде слободен играч во обидот да најде нова средина во овие последни денови од преодниот рок.

Којашевиќ е вториот играч кој заминува од Вардар за само неколку дена, откако претходно Спировски се договори со Ференцварош.

Повеќе во утрешното печатено издание на „Македонски спорт“Датум: 29.08.2017, 19:43
Статијата е прочитана 6891 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense