| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

04.03.2017

Велкоски донесе реми за Нахон

Крсте ги постигна двата погодоци за реми на неговиот тим во Тајланд, додека Кире погоди за Вашаш во победата на гости од 2:0

Крсте Велкоски,поранешниот фудбалер на Работнички, постигна два гола за неговиот тим Нахон во тајландската лига да избори 2:2 реми со Патаја. Велкоски стрелаше од пенал во 37. минута за израмнување на 1:1, по што во 57. минута донесе водство, пред Патаја да се врати за реми.
Гол постигна и Кире Ристески, како најава за победата на Вашаш на гости кај Мезоковед од 2:0 во унгарското првенство.Датум: 04.03.2017, 18:22
Статијата е прочитана 669 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense