| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

07.01.2018

И Ангеловски во Лозана на ждрепката за Лигата на Нации

Селекторот Игор Ангеловски на 24 јануари во живо ќе проследи со кого Македонија ќе се падне во Лигата на Нации. Мрме потоа на 27 јануари заминува во Анталија

Селекторот Игор Ангеловски на крајот на овој месец и тоа како ќе има набиена агенда. Имено прво на 24 јануари во Лозана ќе присуствува на ждрепката за Лигата на Нации, а потоа три дена подоцна, традиционално кога станува збор за него, ќе замине во Анталија каде ќе ги проследи пријателските настапи на нашите клубови кои ќе се подготвуваат таму. На 2 февруари ќе ја проследи пријателската средба меѓу Азербејџан и Грузија која се игра во Анталија, инаку и двете селекции се наши можни ривали во Лигата на Нациите. Повеќе од сигурно е дека на 30 јануари ќе ја следи и средбата меѓу Шкендија и Динамо, поради формата на Хасани, Радески и другите од редовите на есенскиот првак но и поради капитенот на „модрите“ Аријан Адеми. Секако дека Мрме ќе ги следи, барем на оние најважните пријателски средби, и  Работнички, Вардар, Академија Пандев, Силекс и Шкупи.

 Датум: 07.01.2018, 19:08
Статијата е прочитана 1378 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense