| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.06.2017

Позитивна нула за Македонија

Македонската фудбалска репрезентација одигра 0:0 против Турција во пријателски меч пред квалификацискиот дуел со Шпанија

Македонија покажа солидна игра, и двапати го погодуваше голот на противниците, но двапати голот беше поништен поради офсајд.
Во 88. минута, Иван Тричковски имаше зицер-шанса за победа, но не ја искористи.
Од другата страна, „четата“ на Фатих Терим не покажа добра игра и во ниту еден момент не се закани кон нашиот гол.

МАКЕДОНИЈА-ТУРЦИЈА 0:0Датум: 05.06.2017, 21:32
Статијата е прочитана 1367 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense