| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

13.07.2017

ГОТОВО Е: Алиоски потпиша за Лидс

Договор на 4 години за вкупна сума од 10.000.000 фунти. Алиоски до 2021 година ќе ја носи „деветката“ на тимот од Чемпионшип.

Езџан Алиоски е нов фудбалер на Лидс. Тој пред неколку минурти стави потпис на четиригодишен договор со екипата од Англија со што заврши сагата околу тоа каде нашиот репрезентативец ќе ја продолжи кариерата.
Алиоски за перидот од 4 години ќе заработи 10.000.000 фунти. Лидс со него прави тим со кој сака во сезоната која следи да ги нападне позициите кои водат во Премиерлигата. Нашиот фудбалер вчера се раздели со Лугано, попладнево ги мина лекарските прегледи а сега е веќе со екипата на Лидс на подготовките во Австрија. Деби очекува во недела на тест дуелот против Инголштат.Датум: 13.07.2017, 18:51
Статијата е прочитана 4398 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense