| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

22.01.2018

Османи, Бајрами и Арифи во Гостивар

Флорент Османи на пролет ќе го носи дресот на Гостивар. Тука се и голманот Бајрами како и екс играчот на Шкупи, Фатмир Арифи.

Тимот на Гостивар на пролет ќе биде засилен со тројца искусни и валитетни играчи. Тоа се Флорент Османи кој досега беше дел од Еуромилк, потоа голманот Јасир Бајрами кој бранеше последно на Косово. Како и Фатмир Арифи кој по одисејата во Германија се враќа во домашниот шампионат. Тој до лани играше за Шкупи.
Гостивар веќе неколку дена работи секако под водство на тренерот Менсур Јакупи, а закажани се пријателски средби против екипите на Пелистер, Струга и Саса.Датум: 22.01.2018, 18:57
Статијата е прочитана 2384 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense