| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.02.2018

Коло за гинис: Пет судени а само еден реализиран пенал

Вчера на три меча од 21. коло во Првата лига судени беа дури пет пенали, но, само еден беше претворен во гол

И тоа го има кај нас во Првата лига. Имено вчера на трите меча од 21. коло, судиите покажаа дури пет пенали, но, само еден беше претворен  во гол. Дали лошите терени прекриени со снег во Тетово, Битола и Автокоманда беа причините за така катастрофалната реализација на ударите од единаесет метри или не, сепак останува да се анализира.
Навистина коло или фудбалски ден за гинис.


Во Тетово на мечот Шкендија - Академија Пандев судијата Дејан Јакимовски покажа во два наврати најстрога казна за домашните и тоа при резултат 0:0. Но, ниту Ферхан Хасани ниту пак Бесарт Ибраими, најдобрите стрелци и најдобрите играчи во Лигата, не успеаја да го совладаат голманот на струмичани Никола Вујанац.
Во Битола каде играа Победа и Шкупи судијата Димитар Мечкаровски прво покажа пенал за гостите од Чаир.

 Ермедин Адем на водство на својот тим од 2:0 не успеа да погоди, потоа следуваше казна. Следуваше пенал за Победа и Филип Најдовски погоди, тоа е единствениот реализиран пенал на вчерашните мечеви.
На Автокоманда пак во судиското продолжение судијата Зоранчо Темелков при резултат 1:1 покажа пенал за домашните, за тимот на Скопје. Но Бопесу, интернационалецот од Франција не успеа да го совлада голманот на Ренова.Датум: 26.02.2018, 19:50
Статијата е прочитана 962 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense