| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

02.01.2018

ПАОК се интересира за Мојсов

Солунскиот тим посакува во своите редови да го донесе македонскиот стопер

Солунски ПАОК е заинтересиран во своите редови да го донесе македонскиот стопер Даниел Мојсов. Сегашниот играч на АЕК Ларнака, се најде меѓу најдобрите играчи за есенската полусезона. Мојсов пред неколку дена го продолжи договорот, меѓутоа интересот од грчкиот тим кој што се бори за титулата, може да ги смени неговите планови.

Во разговор за кипарските медиуми, самиот Мојсов го потврди интересот. На прашање дали има вистина а интересот на ПАОК, тој кажа:

„И јас слушнав за такво нешто“, кусо истакна Мојсов.



Датум: 02.01.2018, 17:09
Статијата е прочитана 1052 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense