| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.01.2017

Ранѓеловиќ во одбраната на Брегалница

Искусниот стопер Марко Ранѓеловиќ (32) денеска или утре ќе потпише за „сините“

Штипјани имаат намера да ја засилат својата одбрана. По ангажманот на Дарко Стојанов, Брегалница ќе се засили и со искусниот стопер од Србија Марко Ранѓеловиќ. Некогашен фудбалер на Раднички Ниш, Рад, Тараз, Локомотив Софија, Чукарички а последен клуб му бил Нефтохимик.
Инаку „сините“ моментално се на подготовки во Сандански (Бугарија), од четврток ќе почнат со одигрување на пријателски средби. Ривали ќе им бидат клубови од кај нашиот источен сосед.Датум: 23.01.2017, 10:58
Статијата е прочитана 2424 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense