| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

04.08.2017

Симоновски во тимот на месец јули

Марко Симоновски игра одлично за тимот на Лахти и е во тимот на месецот за месец јули

Информацијата дека Марко Симоновски е во тимот на месецот во финскиот шампионат за јули, не е така изненадувачка со оглед на фактот што нашиот интернационалец постигна перидов голем број на голови, кои пак му донесоа голем број на бодови на неговиот клуб. Напаѓачот одлично се снајде во дресот на Лахти, два пати беше прогласен за играч на наптрвар, а еве сега доби и уште едно одличје, прогласен е за еден од напаѓачите за месец јули. Тој во моментов е застанат на бројката седум кога станува збор за головите, а како тргнал сезонава истата ќе биде многу поголема.


 Датум: 04.08.2017, 15:28
Статијата е прочитана 523 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense