| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.01.2017

(ФОТО) Работнички го одржа првиот тренинг во Анталија

„Романтичарите“ утринава пристигнаа во прекрасниот хотел „Мирикл Ресорт“ и веднаш го одработија првиот тренинг. Во недела во 10:30 часот се среќаваат со тимот на Дњипро.


Од денеска Работнички стартуваше со подготовките во Анталија каде ќе престојува се до 6 следниот месец. Откако утринава пристигнаа во прекрасниот хотел „Мирикл Ресорт“, „романтичарите“ го одработија и првиот тренинг. Веќе во недела (29 јануари), ќе ја одиграат и првата пријателска средба. Ривал е  украинскиот прволигаш Дњипро. Мечот започнува во 10:30 часот.
Датум: 27.01.2017, 14:15
Статијата е прочитана 1084 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense