| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.09.2017

ТФФ со „стоп“ за Елиф и Фенер

Минат е рокот за регистрирање на играчи во првенството на Турција, па затоа Елиф Елмас за Фенербахче до јануари може да игра само за младинците

ФИФА даде дозвола но не и Турската Фудбалска Федерација за регистрирање на Елиф Елмас во Фенербахче. Со оглед на дека преодниот рок е завршен, ТФФ не сакаше да го регистрира па затоа нашиот фудбалски дијамант до јануари ќе чека настап за првиот тим на Фенер. Дотогаш ќе настапува само за младинците на овој тим.Датум: 21.09.2017, 11:02
Статијата е прочитана 1030 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense