| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.07.2017

Шкендија се радува, Тракаи следниот противник

Не е шведскиот Норчепинг, туку литванскиот Тракаи е следниот противник на Шкендија

Се отвора ли патот на тетовска Шкендија сезонава да го направи најголемиот супех на една македонска екипа во Европа. Пласманот на тетовци во следната фаза, и елиминацијата на Хелсинки е одлична вест, а уште поубава е елиминацијата на Норчепинг од страна на литванскиот тим Тракјаи, кој е следниот ривал на Шкендија. Клубот кој е основан пред само десетина години во 2005 година пред само десетина минути на пенали го совлада фаворизираниот Норчепинг со нашиот Давид Митов Нилсон на голот и направи вистинска сензација. За Шкендија ова се и тоа како добри вести, затоа што сега навистина се отвора шанса за нашиот клуб да мине и во следната фаза и да влезе во плеј-офот за Лигата на Европа.

 


 Датум: 20.07.2017, 20:49
Статијата е прочитана 6363 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense