| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

31.01.2018

Висок пораз на „Пандев“ од Приштина

На предмалку завршениот натпревар, тимот на Академија Пандев е високо поразен од косовска Приштина со 0:3.

Со головите на Јанузи, Мазрекај и Фетахај, екипата на Приштина предмалку ја порази Академија Пандев со високи и убедливи 3:0. Противникот по само шест минути игра поведе со 1:0, а во вториот дел само ја потврди победата. Ова за тимот на Академија Пандев беше петти меч на кој е забележан четвртиот пораз, а имаа и едно реми.


 Датум: 31.01.2018, 15:52
Статијата е прочитана 1318 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense