| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

18.01.2017

И Милан Илиевски во стручниот штаб на Работнички

Екс капитенот доаѓа на местото на Томислав Франц кој во иднина ќе работи во Младинската школа

Милан Илиевски, некогашниот капитен на Работнички е нов член на стручниот штаб на Виктор Треневски. Тој доаѓа на местото на Томислав Франц кој пак се враќа во Младинската школа на клубот од Градски парк. Илиевски официјално со работа ќе почне од утре, а нов член на стручниот штаб е и Тони Богдановски кој пак ќе биде кондициски тренер. Марјан Андревски и Драги Атанасовски и натаму остануваат во стручниот штаб на Треневски.Датум: 18.01.2017, 18:42
Статијата е прочитана 2327 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.12.2017
18.12.2017
18.12.2017
18.12.2017
18.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense