| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

02.07.2017

Пандев си замина од Џенова, Алиоски пред промоција во Лидс

Горан Пандев и официјално се прости од Џенова, додека за трансферот на Алиоски во Лидс потврди и Лугано

И официјално Горан Пандев не е повеќе фудбалер на Џенова. Иако постоеше клазула нашиот капитен да може да продолжи и натаму да игра за овој тим, сепак и двете страни се договориле да не ја продолжат соработката. Во манир на голем спортсмен, Пандев за тамошните медиуми говореше во суперлатив за својот некогашен клуб.

Алиоски пред промоција во Лидс
Нема веќе дилеми, прашање на часови е кога Езџијан Алиоски ќе биде промовиеран во дресот на Лидс Јунајтед. Оваа информација вчера беше потврдена и од страна на Лугано, сеге веќе екс клубот на нашиот репрезентативец.

 

 

 Датум: 02.07.2017, 18:51
Статијата е прочитана 4085 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense