| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

30.05.2017

Милан го претстави Мусакио

Одамна договорениот дефанзивец пристигна на Сан Сиро

Аргентинскиот интернационалец Матео Мусакио го комплетираше трансферот од Виљареал во Милан. Оваа зделка беше одамна договорена, а се чекаше да заврши сезоната па дефанзивецот да го стави потписот на договорот до 2021 година.
26-годишниот фудбалер е дете на Ривер плејт, а во Виљареал пристигна пред почетокот на сезоната 2009/10. Тој одигра речиси 250 натпревари за шпанскиот прволигаш, а има и шест настапи за националниот тим на Аргентина.Датум: 30.05.2017, 12:42
Статијата е прочитана 2527 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
24.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense