| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

25.01.2018

Академија Пандев со трети пораз во Анталија

Струмичани попладнево загубија од српскиот Младост Лучани со 0:1

Академија Пандев го претрпе и третиот пораз во третиот пријателски натпревар на подготовките во Анталија. Српскиот тим Младост Лучани славеше со 1:0 во еден изедначен меч. Голот беше дело на Киковиќ со 80. минута.
Струмичани тргнаа состав: Вујанац, Марков, Вареловски, Димов, Чешмеџиев, Ганчев, Стоилов, Михаилов, Скендери, Грифони, Крстовски. Во вториот дел влегоа Делевски, Николов и Денковски.
Претходно, подобри од Академија Пандев во Анталија беа Енисеј и Краковија.


 Датум: 25.01.2018, 17:06
Статијата е прочитана 705 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense