| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

30.01.2018

Шкендија со Муслиу ремизираше со Динамо (0:0)

Идеални шанси за победа не реализираа Ибраими и Емини. Свое деби имаше Висар Муслиу


Шкндија во третиот пријателски меч во Анталија попладнево против Динамо Загреб одигра 0:0. Во интересен и квалитетен меч, пред се од страна на тетовските „црвено - црни“, момците на стратегот Ќатип Османи беа поопасни, имаа и две големи, идеални шанси. Но, Ибраими во 45. и Емини во 90. минута не успеаја да и донесат победа на својата екипа.
На овој меч свое деби имаше новакот Висар Муслиу.
Датум: 30.01.2018, 17:03
Статијата е прочитана 1226 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense