| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.12.2017

Јаховиќ ја замолкна арената на Галатасарај (ВИДЕО)

Од белата точка, мирно Македонецот го совлада Муслера за водство на Гезтепе

Мирно, со бавен чекор од белата точка Адис Јаховиќ во 9. минута успеа да стрела во мрежата на Муслера. Топката во долниот лев агол, а Муслера на другата страна.

Јаховиќ веднаш „полета“ во воздухот, го славеше својот 14-ти гол во турскиот шампионат. Јаховиќ постигна гол против славниот турски тим, кој што можеби ќе биде и негова следна станица во кариерата, откако се шпекулираше дека веќе ги договорил сите детали за негова преселба токму во редовите на Галата.

На полувремето во моментов е 1:1, а еве како Јаховиќ го совлада Муслера од белата точка.

 

 Датум: 24.12.2017, 18:27
Статијата е прочитана 3340 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense