| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.03.2017

Почнуваме со Калчо нападот

Формацијата на Ангеловски е 3-4-3, во нападот во стартниот состав се Пандев, Несторовски и Трајковски

За неколку минути ќе почне пријателскиот натпревар меѓу Македонија и Белорусија, тоа е нивни трет меѓусебен дуел, а ние одиме на првата победа. Очекувано селекторот Игор Ангеловски ја промени формација во однос на дуелот со Лихтенштајн но таа и натаму останува напаѓачка. Имено ќе почнеме со 3-4-3 и тоа со Пандев, Несторовски и Трајковски во нападот. Во средниот ред ќе „оперираат“ Алиоски, Стјепановиќ, Спировски и Ристовски. Додека тројката стопери ја сочинуваат Шиков, К. Ристевски и Мојсов. На голманката позиција е Димитриевски.

 Датум: 28.03.2017, 17:44
Статијата е прочитана 1354 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense