| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

14.03.2017

Победа по 10 месеци се враќа во Прилеп

Саботниот меч со Шкупи, прилепчани ќе го играат на теренот на Могила во градот под „Марковите Кули“

По цели десет месеци Победа еден свој натпревар како домаќин ќе го игра во својот град, во Прилеп. Тоа е саботниот дуел со Шкупи кој треба да се игра во сабота на игралиштето на Могила, во Прилеп. Досега прилепчани како домаќини сезонава, поради реконструкција на стадионот „Гоце Делчев“, играа во Битола, Охрид и Струмица. Време е значи за враќање дома.

 Датум: 14.03.2017, 17:06
Статијата е прочитана 7511 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.10.2017
23.10.2017
23.10.2017
23.10.2017
23.10.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense