| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.01.2018

Македонија во група со Ерменија, Лихтенштајн и Гибралтар

Ждрепката сакаше да се паднеме во втората група, токму со Ерменија селекцијата која селекторот Ангеловски не ја посакуваше

Македонија во Лигата на Нации се падна во втората група од сегментот „Д“. За ривали ги добивме селекциите на Ерменија, онаа селекција која селекторот Ангеловски не ја посакуваше, потоа Лихтенштајн и Гибралтар. Интересно е тоа што кога ќе играме против Ерменија, момците на Ангеловски ќе играат и против вардарците Хамбарѕумјан и Барсегјан. Со Лихтенштајн игравме во последните квалификации за СП а нашата млада репрезентација пред неколку месеци загуби од Гибралтар.Датум: 24.01.2018, 12:32
Статијата е прочитана 1222 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense