| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.06.2017

Ѓоргев: Среќен сум за голот и за Македонија

„Немам зборови да го опишам чувството, ова за мене прв гол за Македонија“ истакна стрелецот на фантастичниот погодок во 83.минута


Никола Ѓоргев влезе во второто полувреме, одигра она што од него го бараше селекторот Благоја Милевски, постигна и супер гол...
„Немам зборови да го опишам чуството, ова за мене е прв гол за Македонија. Секако дека сум среќен. Мислам дека пред натпреварот целта ни беше да одиме на победа. Не знам што се случи во првиот дел, не бевме свои во тој дел од мечот со Србија, но понатаму се беше подобро. Покажавме срце, покажавме карактер. Моја желба отсекогаш била да играм за Македонија“ изјави стрелецот на супер голот во 83.минута.
Датум: 21.06.2017, 10:49
Статијата е прочитана 1294 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense